Najlepiej zarabiający piłkarze Premier League [TOP 10]

Nie są to dane zupełnie jawne, poza tym często nawet piłkarz może nie być pewien, ile dokładnie (na kontrakcie w klubie) zarabia, więc nie bierzcie tego za absolutny pewnik... ale wszystko wskazuje na to, że właśnie ci gracze zarabiają w angielskiej ekstraklasie najwięcej
Eden Hazard Eden Hazard Fot. ANDREW WINNING / REUTERS

10. Eden Hazard - 185 tys. funtów tygodniowo

Pierwsza gwiazda Chelsea na liście. Brytyjczycy pokochali młodego belgijskiego magika. Nic dziwnego, że "The Blues" zdecydowali mu się zatem płacić 185 tys. funtów tygodniowo! W ostatnim sezonie zdobył dla zespołu aż 17 bramek. Jak będzie w tym roku?

David Silva cieszy się z bramki David Silva cieszy się z bramki Fot. Jon Super

6. David Silva - 200 tys. funtów

Hiszpański sztukmistrz zachwycał także w ostatnim sezonie, za co został wynagrodzony nowym kontraktem. Według doniesień, dzięki niemu zarabia już 200 tys. tygodniowo. Tyle samo, co on, zarabia jeszcze czterech piłkarzy.

Diego Costa Diego Costa DYLAN MARTINEZ/REUTERS

6. Diego Costa - 200 tys. funtów

To teraz już się pewnie nie dziwicie, że hiszpański napastnik przeniósł się z finalisty Ligi Mistrzów do Chelsea? To dla niego znaczna podwyżka, która wydaje się w pełni uzasadniona świetną formą na początku sezonu.

Cesc Fabregas Cesc Fabregas Cesc Fabregas fot. PAUL HACKETT/REUTERS

6. Cesc Fabregas - 200 tys. funtów

Kolejny nowy nabytek Chelsea. Fabregas też przybywa z Hiszpanii, ale - w przeciwieństwie do byłego gracza Atletico - pomocnik nie potrafił wywalczyć miejsca w podstawowym składzie swojego klubu, Barcelony. O jego zarobkach krążą bardzo różne plotki, ale kwota 200 tys. funtów wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Yaya Toure Yaya Toure EDDIE KEOGH/REUTERS

6. Yaya Toure - 200 tys. funtów

Zdaniem wielu, od dawna najlepszy pomocnik Premier League. Skoro tak, to na swoje 200 tys. funtów tygodniowo zasługuje równie mocno, co reszta. W zeszłym sezonie zdobył rekordowe 20 bramek!

Sergio Aguero Sergio Aguero Fot. Anthony Devlin AP

5. Sergio Aguero - 210 tys. funtów

Po odejściu Suareza do Barcelony, konkurencja do miana najlepszego napastnika ligi zmniejsza się. Jednym z pretendentów z pewnością jest Argentyńczyk, który w poprzednim sezonie zdobył 28 bramek. Mimo licznych urazów! Zarabia między 200 a 250 tys. funtów, ale 210 tys. to suma najbardziej prawdopodobna.

Manchester United - Stoke 3:2 Manchester United - Stoke 3:2 Fot. Jon Super AP

4. Robin van Persie - 220 tys. funtów

Dopiero pierwszy zawodnik "Czerwonych Diabłów" na liście. Mimo słabego - jak na niego - sezonu, van Persie nadal zarabia swoje 220 tys. funtów na tydzień.

Angel Di Maria Angel Di Maria ANDREW YATES/REUTERS

3. Angel Di Maria - 280 tys. funtów

Skoro za Di Marię zapłaciło się fortunę, to i fortunę trzeba będzie płacić jemu... Argentyńczyk zarabia według doniesień aż 280 tys. funtów! Jeżeli grać będzie równie dobrze, co w Realu, to szefowie MU nie powinni żałować takich wydatków...

Anglia - Włochy 1:2. Wayne Rooney Anglia - Włochy 1:2. Wayne Rooney Fot. DARREN STAPLES

1. Wayne Rooney - 300 tys. funtów

Po przedłużeniu umowy w ubiegłym sezonie, kapitan reprezentacji Anglii i Manchesteru stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi. Według nowych zapisów, napastnik "Czerwonych Diabłów", który strzelił w zeszłym sezonie 19 goli, zarabia aż 300 tys. funtów tygodniowo. Co się robi z takimi pieniędzmi?

Football Leaks ujawniła m.in., że Falcao kosztował AS Monaco nie 60 mln euro (jak najczęściej podawano), tylko 43 mln Football Leaks ujawniła m.in., że Falcao kosztował AS Monaco nie 60 mln euro (jak najczęściej podawano), tylko 43 mln MATT DUNHAM/AP

1. Radamel Falcao - 300 tys. funtów

A jednak, jeszcze lepiej (lub równie dobrze) zarabia kolejny napastnik i nowy gracz MU, Radamel Falcao. Wypożyczony z AS Monaco Kolumbijczyk nie zszedłby pewnie zbyt chętnie ze swych gigantycznych zarobków w Monaco, stąd doniesienia że zarabia 300-346 tys. funtów tygodniowo. Zachowajmy przyzwoitość i zostańmy przy dolnych widełkach*. A zatem czterej najlepiej zarabiający piłkarze ligi to gracze MU. Czy przełoży się to na pozycję w tabeli?

* tu także doniesienia są różne - kto by się chciał zresztą taką fortuną oficjalnie chwalić - np. "The Telegraph" twierdzi, że Falcao dostaje w Manchesterze "tylko" 265 tys. funtów tygodniowo i to już czyni go najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi