Kubot i Melo w finale w Sydney

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w pierwszym turnieju w 2018 roku doszli do finału. W piątek zagrają o tytuł w Sydney z Niemcem Janem-Lennardem Struffem i Serbem Viktorem Troickim.

Polsko-brazylijska para to najlepsi debliści według rankingu ATP. Kubot jako pierwszy tenisista z Polski wspiął się na szczyt światowego rankingu. W poprzednim sezonie w parze z Melo wygrali sześć turniejów w tym wielkoszlemowy Wimbledon. ITF uznała ich za najlepszy męski debel roku.

Sezon 2018 zaczęli w Sydney. W turnieju są rozstawieni z numerem pierwszym. W półfinale musieli się nieco napocić, by pokonać rozprawić się z Rohanem Bopanną z Indii i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem. Polsko-brazylijska para wygrała pierwszego seta 6:4, w drugim uległa 5:7. W decydującej rozgrywce Kubot i Melo prowadzili nawet 9:4, ale przegrali cztery kolejne piłki. Ostatecznie zwyciężyli 10:8 i w całym meczu 2:1.

W piątek zagrają o tytuł z z Niemcem Janem-Lennardem Struffem i Serbem Viktorem Troickim. Zwycięzcy otrzymają 26,4 tys. dol. do podziału, przegrani 13,4 tys. dol. Początek meczu około godz. 6 rano polskiego czasu.

Zobacz wideo