Siatkówka. Czas pożegnań w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Drużynę opuszcza 6 zawodników

W sobotę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przypieczętowała zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski. Już teraz klub ogłosił rozstania z zawodnikami. Sześciu opuszcza klub po sezonie 2018/2019.
Zobacz wideo

Klub mistrzów Polski opuszczą trzej środkowi - Mateusz Sacharewicz, Tomasz Kalembka i Mateusz Bieniek. Ten ostatni z nich przenosi się do Włoch - jak podają media, do Cucine Lube Civitanova. Z drużyną pożegnają się również atakujący James Shaw oraz dwaj przyjmujący - Brandon Koppers i Rafał Szymura. Polski zawodnik to MVP finału mistrzostw Polski, który przeniesie się prawdopodobnie do GKS-u Katowice.

– Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski, klubowej stronie internetowej. Ważna kontrakty mają Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Łukasz Wiśniewski i Łukasz Kaczmarek. Do klubu z wypożyczenia wracają Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno. Mówi się również, że do mistrzów Polski dołączy David Smith - środkowy, który ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów.