Sport.pl

Siatkówka. Czas pożegnań w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Drużynę opuszcza 6 zawodników

W sobotę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przypieczętowała zdobycie złotego medalu mistrzostw Polski. Już teraz klub ogłosił rozstania z zawodnikami. Sześciu opuszcza klub po sezonie 2018/2019.
Zobacz wideo

Klub mistrzów Polski opuszczą trzej środkowi - Mateusz Sacharewicz, Tomasz Kalembka i Mateusz Bieniek. Ten ostatni z nich przenosi się do Włoch - jak podają media, do Cucine Lube Civitanova. Z drużyną pożegnają się również atakujący James Shaw oraz dwaj przyjmujący - Brandon Koppers i Rafał Szymura. Polski zawodnik to MVP finału mistrzostw Polski, który przeniesie się prawdopodobnie do GKS-u Katowice.

– Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski, klubowej stronie internetowej. Ważna kontrakty mają Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Łukasz Wiśniewski i Łukasz Kaczmarek. Do klubu z wypożyczenia wracają Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno. Mówi się również, że do mistrzów Polski dołączy David Smith - środkowy, który ostatni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

Więcej o:
Komentarze (2)
Siatkówka. Czas pożegnań w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Drużynę opuszcza 6 zawodników
Zaloguj się
  • aniten_aniten

    Oceniono 2 razy 2

    Byli lepsi od ONICO, stwierdzam jako warszawski kibic. Żeby wygrać trzeba było mieć szczęście a to miała razej ZAKSA. Bez Kurka i Kwolka raczej nie było wielkich szans. Kaczmarek udowodnił że jest świetnym zawodnikiem, z pewnością spokojnie łapie się do reprezentacji.

  • xzyzzy

    Oceniono 5 razy -5

    to nie wracają na produkcję produkować azot ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX