Piłka nożna. Salamon czeka na transfer

PRZEGLĄD PRASY. - Przejście do Sportingu Lizbona byłoby dla mnie milowym krokiem. Ale na razie najważniejsza jest dla mnie Brescia, z którą chcę walczyć o jak najlepsze miejsce w Serie B - mówi na łamach ?Brescia Oggi? pomocnik włoskiego drugoligowca, Bartosz Salamon.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

20-letni pomocnik, którego nazwisko od kilku miesięcy wymienia się w kontekście transferu do jednego ze słynnych, europejskich klubów, obecnie jest najbliższy przejścia do Sportingu Lizbona. Czołowy zespół ligi portugalskiej ma kupić od Brescii Polaka w pakiecie z 18-letnim bramkarzem włoskiego klubu, Nicolą Lealim. Kilka dni temu włoskie media informowały, że za tę dwójkę Brescia otrzyma ok. 7 mln euro.

- Jeśli Brescia będzie potrzebowała pieniędzy i będzie chciała mnie sprzedać, odejdę - mówi Salamon. Młody Polak uważa, że Sporting będzie dla niego dobrym miejscem pracy, mimo że jako jego nowy klub wskazywano m.in. Barcelonę, Inter i Juventus. - Sporting to na pewno bardzo ciekawa opcja - podkreśla Salamon.

Do ewentualnego transferu ma dojść latem 2012 roku. Włoskie media twierdzą, że Sporting podpisał już z Brescią przedwstępną umowę. Możliwe, że Portugalczycy postąpili w ten sposób, by zapewnić sobie kupno Polaka jeszcze przed Euro 2012, na którym Salamon może wystąpić i podwyższyć swoją rynkową wartość.

Wielka premia dla Polaka - Lewandowski dostał 800 tys. złotych ?

Więcej o: