Liga francuska. Barton ukarany za wpisy na Twitterze

Francuska Federacja Piłkarska (FFF) ukarała pomocnika Olympique Marsylia Joeya Bartona na dwa mecze w zawieszeniu za obrazę obrońcy Paris Saint-Germain, Thiago Silvy na Twitterze.

30-letni Anglik został wezwany przed komisję etyki po raz drugi po tym, jak nazwał Silvę "otyłym transseksualistą". Brazylijczyk był obrażany w kilku kolejnych wpisach na tym portalu społecznościowym. Barton zaprzestał to robić dopiero wtedy, gdy nakazał mu to jego klub. Anglik przeprosił zarówno PSG, jak i Silvę.

Piłkarz Marsylii nie stawił się osobiście na przesłuchaniu. Był reprezentowany przez dwóch prawników. Kara wejdzie w życie wyłącznie w przypadku ponownego użycia nieodpowiedniego języka na Twitterze. Zawieszenie nie ma żadnego związku z czymkolwiek, co może się zdarzyć na boisku podczas spotkania.

Tym sposobem Anglik może zagrać w pozostałych trzech spotkaniach Marsylii w tym sezonie - z Toulouse, Saint Etienne oraz Reims. Marsylczycy zajmą prawdopodobnie drugie miejsce, pozwalające im na powrót do Ligi Mistrzów. Do prowadzącego w tabeli PSG klub ze Stade Velodrome traci 7 pkt. Nad trzecim Lyonem przewaga wynosi 4 punkty.

Więcej o: