Serie A. Villas-Boas za drogi dla Interu

Dyrektor techniczny Interu Marco Branca wykluczył możliwość zatrudnienia na stanowisku szkoleniowca klubu z Mediolanu trenera FC Porto Andre Villasa-Boasa.

Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

W piątek dyrektor zarządzający Interu Mediolan Ernesto Paolillo potwierdził, że z klubu odchodzi dotychczasowy trener - Leonardo. Brazylijczyk pracował z wicemistrzem Włoch tylko sześć miesięcy. Od razu we włoskich mediach pojawiły nazwiska ewentualnych następców, a na czele listy znaleźli trenerzy Fiorentiny - Sinisa Mihajlovic i Porto - Andre Villas-Boas.

Dyrektor techniczny Interu Marco Branca wykluczył jednak możliwość zatrudnienia Portugalczyka, który w pierwszym roku pracy z FC Porto zdobył mistrzostwo kraju, Puchar Portugalii i wygrał Ligę Europejską. Okazuje się, że jeden z najzdolniejszych szkoleniowców w Europie jest po prostu za drogi.

- Andres Villas-Boas nie będzie trenerem Interu i to nie tylko ze względu na zaporową cenę 15 milionów euro, która w praktyce wiąże go z Porto. Powszechnie znany w piłkarskim świecie jest fakt, że związek trenera z Porto jest bardzo silny, a dodatkowo cena odstępnego wyklucza możliwość sprowadzenia go do Interu - dodał Branca.

W tej sytuacji faworytem do objęcia schedy po Leonardo jest Sinisa Mihajlovic.

Najlepiej zarabiający sportowcy świata

Więcej o: