Piłka nożna. Totti i Vieri zamieszani w aferę hazardową we Włoszech?

Afera hazardowa we Włoszech może dosięgnąć największe gwiazdy włoskiej piłki. Jak podaje ?La Gazetta dello Sport?, z ustawianiem meczów może mieć coś wspólnego nawet ikona Romy Francesco Totti.

Na początku czerwca policja zatrzymała kilkanaście osób, w tym byłego reprezentanta kraju Giuseppe Signoriego. Podejrzanym zarzuca się, że brali udział w ustawianiu meczów na niższych szczeblach rozgrywkowych. Za całą sprawą miało stać kilka grup, które czerpały korzyści finansowe z obstawiania "wyreżyserowanych" meczów w zakładach bukmacherskich.

Wraz z trwaniem śledztwa pojawiają się nowe wątki. Według najnowszych doniesień "La Gazetty dello Sport", w sprawę mogą być zamieszane jeszcze większe gwiazdy niż Signori. Łączy się z nią Christiana Vieriego oraz żywą legendę Romy - Francesco Tottiego. Ich nazwiska zostały zarejestrowane w rozmowach telefonicznych do jakich dotarła prokuratura.

Zarówno Totti, jak i Vieri są kompletnie zaskoczeni, tym, że media łączą ich z aferą. Obaj zaprzeczyli, że mają coś wspólnego z zakładami bukmacherskimi. Vieri zapowiedział nawet, że wystąpi na drogę sądową z osobami, które szargają jego wizerunkiem.

Serie A. Jeszcze jedna piłkarska mafia we Włoszech ?

Więcej o: