Serie A. Inter wygrywa w debiucie Leonardo

Lepiej przygody z ławką trenerską Interu Leonardo nie mógł zacząć. Jego nowy klub wygrał z Napoli 3:1, a dwie bramki strzelił Brazylijczyk Thiago Motta.

Leonardo przejął stery w Interze po zwolnionym Hiszpanie Rafie Benitezie w przerwie świąteczno-noworocznej. I już w pierwszym meczu odniósł zwycięstwo. Była to pierwsza wygrana Interu w Serie A od listopada.

Mistrzowie Włoch objęli prowadzenie po trafieniu Thiago Motty już w trzeciej minucie meczu. 22 minuty później wyrównał Michele Pezienza, ale jeszcze przed przerwą Inter znów prowadził - po bramce Estebana Cambiasso. Tuż po przerwie swojego drugiego gola w meczu strzelił Motta.

- Nie chcę mówić za wiele, bo wygraliśmy dopiero jeden mecz. Pokonaliśmy jednak silnego rywala, drugi zespół Serie A. Nie wygrałem przez przypadek. Piłkarze są w formie, ta drużyna ma duszę i dziś pokazała, że potrafi czerpać radość z gry - mówił po meczu Leonardo.

Inter zajmuje siódme miejsce w tabeli Serie A z 13. punktami straty do lidera i lokalnego rywala AC Milan, który w czwartek skromnie 1:0 pokonał Cagliari. Inter, przez udział w Klubowych Mistrzostwach Świata, ma dwa mecze rozegrane mniej.