Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Mariusz Stępiński może odejść z Chievo, ale zostać w Serie A

Mariusz Stępiński już w styczniu może zmienić klub. Napastnikiem poważnie interesuje się SPAL - poinformował Gianluca Di Marzio.
Zobacz wideo

Chievo to najgorszy zespół Serie A. W tym sezonie nie zdołali wygrać choćby meczu, po osiemnastu kolejkach mają zaledwie pięć punktów, ale trzeba pamiętać że przed startem rozgrywek zostali ukarani trzema minusowymi "oczkami". SPAL spisuje się lepiej, bo zajmuje 15. lokatę. Zespół Leonardo Sempliciego ma jednak poważne kłopoty ze strzelaniem goli. Najlepszym strzelcem jest Andrea Petagna, który zdobył pięć bramek. Ale inni napastnicy zawodzą. Alberto Paloschi strzelił tylko dwa gole. O jeden więcej ma Mirco Antenucci. Natomiast 37-letni Sergio Floccari wciąż czeka na premierowe trafienie w tym sezonie.

Stępiński ma na liczniku cztery gole, co stanowi niemal jedną trzecią wszystkich goli Chievo. 23 latek ma na rozkładzie takie kluby jak: Juventus, Roma, Cagliari i Parma. Ostatnio popisał się asystą w zremisowanym 1:1 meczu z Interem Mediolan.

Latem 2018 roku Chievo zapłaciło za niego Nantes 2,5 mln euro. Teraz SPAL musiałoby wydać pewnie kwotę już dwa razy większą. Stępiński w przeszłości występował także w takich klubach jak: Ruch Chorzów, 1. FC Nürnberg, Wisła Kraków i Widzew Łódź.

Transfer do SPAL byłby małym krokiem naprzód w jego karierze. W nowym klubie spotkałby Thiago Cionka.

Więcej o: