Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Hiszpańskie media: Diego Simeone odejdzie z Atletico Madryt, by pracować we Włoszech

Diego Simeone niebawem może zostać nowym trenerem Interu Mediolan - twierdzi Manuel Esteban z dziennika "AS". Wcześniej podobne informacje podawała siostra argentyńskiego szkoleniowca.

- Mam nadzieję, że Atletico rozważy Quique Setiena [trener Realu Betis, w przeszłości piłkarz zespołu z Madrytu - red.], jako alternatywę po odejściu Diego Simeone do Interu - napisał Esteban na Twitterze. Dziennikarz stwierdził tym samym, że przejście szkoleniowca Los Colchoneros do Mediolanu jest niemal przesądzone.

Antonio Conte zdradził, kiedy wróci na ławkę trenerską

Doniesienia "Manolete" jedynie potwierdzają informacje, jakie kilka tygodni temu ujawniła Natalia Simeone, agentka i siostra trenera Atletico. - Myślę, że objęcie przez niego Interu jest jedynie kwestią czasu. On kocha ten klub, atmosferę wokół niego i życie w Mediolanie - mówiła w rozmowie z "La Gazetta dello Sport" we wrześniu. - Pasja zawsze na koniec wygrywa. Diego był z Atletico od siedmiu lat, jest jednym z najlepszych trenerów na świecie, ale zostaje, jeśli widzi, że może coś jeszcze zrobić w danym miejscu - dodała.

"Taki właśnie jest Wojciech Szczęsny". Polak chwalony przez włoskie media

Jego siostra i agentka zarazem uważa, że marzeniem Diego jest poprowadzenie Interu. Dla klubu z Mediolanu grał w latach 1997-1999, ale chciałby się też sprawdzić w roli jego trenera. - Inter to drużyna, którą rzeczywiście chciałby trenować. Diego sam też powiedział, że kiedyś zostanie trenerem Interu.