Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Sandro "nowy Pirlo" Tonali trafi do Napoli?

Sandro Tonali, 18-letni pomocnik drugoligowego klubu Brescia, znalazł się w kręgu zainteresowań Napoli - informuje neapolitański dziennik "Il Mattino". Czy Piotr Zieliński zyska nowego rywala do walki o pierwszy skład?

Choć Brescia gra w Serie B, a Tonali ma skromne doświadczenie w seniorskiej piłce, to Napoli musiałoby za niego zapłacić aż 35 mln euro, plus ewentualne bonusy. Tonali jest nazywany "nowym Andreą Pirlo" i nie chodzi tu jedynie o podobny wygląd obu Włochów, ani o fakt, że były rozgrywający Milanu i Juventusu również zaczynał karierę w Brescii.

Tonali także występuje na pozycji registy, czyli cofniętego rozgrywającego. 18-latek imponuje swoją wizją gry, a także bogatym repertuarem podań. Nie robi mu różnicy czy podaje piłkę na pięć czy na pięćdziesiąt metrów, bo i charakteryzuje go chirurgiczna precyzja w prawej nodze.

 

Jego wielki talent został dostrzeżony także przez Roberto Manciniego, który powołał go do kadry Włoch. Tym samym Tonali został pierwszym Włochem z rocznika 2000, który dostanie szanse w seniorskiej kadrze. W tym sezonie Serie B 18-latek zagrał w 10 meczach i zanotował trzy asysty.

Piłkarzem interesują się już czołowe kluby w Europie. Spekuluje się o Juventusie, Chelsea oraz Napoli. Według neapolitańskiego dziennika "Il Mattino", Aurelio De Laurentiis już wielokrotnie wysyłał swoich skautów do Brescii. Prezes Napoli widzi w nim naturalnego następcę Marka Hamsika. Jeśli transfer doszedłby do skutku już zimą, to Piotr Zieliński zyskałby nowego rywala o miejsce w składzie. Chociaż Polak u Carla Ancelottiego jest ustawiany nieco wyżej niż Hamsik, to kolejny środkowy pomocnik może okazać się dla niego kolejnym problemem. Zieliński na początku sezonu był ważnym ogniwem Napoli, ale ostatnio jego rola jest stale marginalizowana.

***
Adam Nawałka po rozmowach z Lechem Poznań. Wielogodzinne negocjacje

Więcej o: