Legenda Juventusu krytykuje Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nie zjawił się na gali rozdania nagród najlepszych piłkarzy UEFA. Zdaniem niektórych, Portugalczyk obraził się na to, że statuetkę zawodnika sezonu otrzymał Luka Modrić. Takie zachowanie skrytykował legendarny napastnik Juventusu, Alessandro Del Piero.

Ronaldo, jak co roku, był jednym z głównych faworytów do otrzymania nagrody dla najlepszego piłkarza sezonu. Kiedy jednak dowiedział się, że statuetka trafi w ręce Luki Modricia, na galę do Monaco nawet nie przyleciał. Chorwat wygrał plebiscyt ze względu na to, że zdobył z Realem Madryt Ligę Mistrzów, a ze swoją reprezentacją wicemistrzostwo świata. CR7 - zdaniem niektórych - uważał jednak, że to i tak za mało, by znaleźć się wyżej od niego.

Zachowanie zawodnika Juventusu skrytykował legendarny napastnik turyńskiego zespołu, Alessandro Del Piero. - Rozumiem Cristiano, ale Modrić zasłużył na nagrodę. Zrobił coś niezwykłego w Madrycie i podczas mistrzostw świata. Ronaldo też miał wspaniały sezon, ale Luka słusznie został wyróżniony. Też pewnie bym się wśćiekł na miejscu Ronaldo, ale niepójście na galę, to już coś innego - skomentował 43-latek.

Del Piero przyznał także, że bardzo czesto Złotą Piłkę otrzymuje zawodnik, który wygrywa nagrodę piłkarza sezonu UEFA. Włoch zasugerował tym samym, że najważniejsze trofeum indywidualne w piłce nożnej może trafić w tym roku w ręce chorwackiego pomocnika.

***


>> Raport PZPN ośmieszył sztab Adama Nawałki. Kluczowe pytania bez odpowiedzi

>> TVP pokaże mecz Ligi Mistrzów Real Madryt - AS Roma

>> Nawałka popełnił błąd i potem poszła lawina. Kluczowy załącznik pozostanie tajemnicą

>> Lionel Messi skomentował transfer Cristiano Ronaldo

Więcej o: