Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Skorupski na celowniku Genoi

Łukasz Skorupski w kończącym się sezonie włoskiej Serie A był jedynie bramkarzem rezerwowym AS Romy. Mimo to nie narzeka na brak ofert. Reprezentant Polski może trafić do Genoi.

Zainteresowanie Skorupskim potwierdził Giorgio Perinetti, dyrektor sportowy Genoi. Przyznał on, że Polak jest w kręgu zainteresowań jego klubu, jednak najprawdopodobniej nie posłuży w ramach rozliczenia za Mattię Perina.

- Tak, jesteśmy zainteresowani Skorupskim. To jeden z naszych celów transferowych - powiedział Perinetti w rozmowie z Radio CRC. - Roma nie jest jedynym klubem, który kontraktował z nami w sprawie Perina. - dodał dyrektor Genoi.

Będąc na wypożyczeniu w Empoli Łukasz Skorupski był jednym z najlepszych golkiperów we włoskiej Serie A. Dzięki jego dobrym interwencjom klub do końca sezonu 2016/2017 bił się o utrzymanie w lidze. Ostatecznie niestety nie udało się zostać we włoskiej ekstraklasie, Empoli.

Przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek Polak wrócił do AS Romy i przez cały sezon pełnił rolę rezerwowego golkipera. Od sierpnia ubiegłego roku Skorupski zagrał jedynie w jednym oficjalnym meczu. Było to spotkanie Pucharu Włoch z Torino (przegranym przez Romę 1:2). Oprócz tego meczu, ani razu nie wygryzł z bramki Alissona Beckera.

Reprezentant Polski ma kontrakt ważny do końca sezonu 2020/21. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 6,5 miliona euro.