Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Antonio Conte odejdzie z Chelsea, a zastąpi go Maurizio Sarri?

Coraz częściej spekuluje się, że Antonio Conte może zostać zwolniony z Chelsea, a jego następcą - według informacji "La Gazzetta dello Sport" - zostanie Maurizio Sarri z Napoli.

Conte jest trenerem Chelsea od zeszłego sezonu, w którym niespodziewanie wygrał z "The Blues" mistrzostwo Anglii. W obecnych rozgrywkach Premier League idzie im jednak gorzej. Zajmują 4. lokatę i tracą aż 19 punktów do Manchesteru City. 

- Nie rozumiem dlaczego inni trenerzy po jednym przegranym meczu nie znajdują się pod taką presją mediów jak ja. Wciąż jednak powtarzam: to nie jest dla mnie problemem, ponieważ nie czytam gazet i nie sięgam do internetu. Nie zapominajmy, że w ubiegłym sezonie wygraliśmy ligę mimo, że nikt na nas nie stawiał (...) Moja przyszłość? Pragnę wypełnić swój kontrakt - powiedział Conte po porażce 0:3 z Bournemouth.

Umowa Włocha wygasa w czerwcu 2019 roku. Jednak spekuluje się, że Włoch może wcześniej odejść. Albo zwolnić ma go Roman Abramowicz (właściciel klubu) albo Conte obejmie reprezentację Włoch.

Tymczasem "La Gazzetta dello Sport" pisze, że rosyjski oligarcha znalazł już nowego wymarzonego trenera, a jest nim Maurizio Sarri. Szkoleniowiec osiąga świetne wyniki z drużyną - Napoli jest liderem Serie A, a przy okazji uprawia niezwykle efektowny futbol. Średnia punktów na mecz jego drużyny wynosi aż 2,17. Dla porównania Chelsea Conte zgarnia - 2,21 pkt na mecz.

Kontrakt 59-latka wygasa latem 2020 roku.