Gattuso przesłuchany w aferze korupcyjnej

To najgłośniejsze nazwisko, jakie się do tej pory pojawiło w aferze calcioscommese: dziś nad ranem policja przesłuchała mistrza świata z 2006 roku Gennaro Gattuso. Były pomocnik Milanu jest podejrzewany o związki z grupą ustawiającą mecze

Afera korupcyjna we Włoszech skompromitowała już słynnego Giuseppe Signoriego, jednego z najlepszych strzelców w historii Serie A, byłych reprezentantów Włoch Cristiano Doniego i Stefano Mauriego, uniemożliwiła grę w Euro 2012 Domenico Criscito, wśród podejrzewanych o związki z mafią piłkarską był też Gruzin Kacha Kaładze. Na liście właśnie pojawiło się kolejne wielkie nazwisko. W nocy, w ramach kolejnej obławy na ustawiających mecze, prokuratura z Cremony - jest dla włoskiej afery korupcyjnej tym, czym dla naszej wrocławska - poleciła przesłuchać Gennaro Gattuso, jednego z najbardziej utytułowanych i najbardziej lubianych włoskich piłkarzy ostatnich lat. Mistrza świata z 2006 roku, dwukrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów z Milanem, jednego z przywódców szatni i na San Siro, i w kadrze. Gattuso niedawno skończył karierę w Szwajcarii i próbował zostać trenerem: najpierw grającym, w FC Sion, a potem już na pełny etat, w Palermo. Ale z obu klubów był szybko zwalniany. Prawnik Gattuso potwierdził w rozmowie z agencją ANSA, że jego klient został wezwany na przesłuchanie, a potem wrócił do domu.

Oprócz niego przesłuchano dziś Cristiana Brocchiego, byłego piłkarza Milanu (kolejnego po Kaładzem i Gattuso), również dwukrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów, który karierę skończył w Lazio, a ostatnio pracował z juniorskimi drużynami Milanu. Prokurator nakazał również przeszukanie domów Gattuso i Brocchiego, obaj są podejrzewani o udział w korupcyjnym spisku (śledztwo dotyczy ponad 20 osób i około 30 meczów w końcówce sezonu 2010/11).

To nowy wątek, oprócz wspomnianej dwójki policja przesłuchała kilkunastu innych podejrzanych. Tej nocy aresztowano też czterech pośredników między piłkarzami a hazardzistami, między innymi Salvatore Spadaro i Francesco Bazzaniego, nazwanych przez prokuratorów "Mister X" i "Mister Y", wskazywanych przez zatrzymanych wcześniej piłkarzy jako jedne z kluczowych postaci afery korupcyjnej. Według prokuratury Bazzani, który działał głównie w Bolonii i miał w billingach aż 3 tysiące połączeń z Signorim, utrzymywał też bliskie kontakty z piłkarzami Milanu, m.in. Gattuso, z którym według przecieków ze śledztwa miał rozmawiać i wymieniać SMS-y przy okazji meczów Milanu z m.in. Chievo, Lazio i Bari w 2011 roku.

Nowy wątek śledztwa obejmuje także 53 spotkania z poprzedniego sezonu, w tym cztery mecze Serie A (Palermo - Bologna 1-1 , Pescara -Siena 2-3, Inter - Palermo 1-0 i Atalanta - Parma 2-0).

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Więcej o: