Primera Division. Messi chce trenera na dłużej, Guardiola tylko na rok

Lionel Messi ma nadzieję, że obecny trener FC Barcelony przedłuży w niedługim czasie kontrakt z klubem ze stolicy Katalonii. Argentyńczykowi bardzo odpowiada strategia 39-letniego Hiszpana, zgodnie z którą piłka ma szukać Messiego. Guardiola chce przedłużać kontrakt co roku, by nie móc spocząć na laurach.

Josep Guardiola grał w barwach Barcelony przez 11 lat na pozycji defensywnego pomocnika i stał się dla Barcelony swoistą ikoną. Na stanowisku trenera Katalończyków zastąpił Holendra Franka Rijkaarda w sezonie 2008/2009. Od tamtej pory doprowadził klub do ośmiu tytułów, w tym triumfu w Lidze Mistrzów oraz dwóch mistrzostw Hiszpanii.

Lionel Messi jest przekonany o wartości szkoleniowca dla klubu i apeluje do zarządu, by ten zatrzymał Guardiolę u steru mistrzów Hiszpanii.

- Trudno sobie wyobrazić jego odejście po tym, co tutaj stworzył i jak prowadził zespół - ocenił pracę Guardioli Messi. - Mam nadzieję, że przedłuży kontrakt, jak tylko będzie mógł.

- Zawsze szuka dla mnie najlepszego ustawienia na boisku, bym mógł otrzymywać jak najwięcej podań od pomocników - dodał.

Umowa Guardioli kończy się pod koniec sezonu. Hiszpan prezentuje samodyscyplinę godną podziwu - otóż upiera się, by podpisywać z klubem tylko jednoroczne umowy, by nie móc spocząć na laurach.

Zaskakująca lista życzeń Realu Madryt ?

Więcej o: