Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

La Liga. Real Madryt straci obrońcę? Stwierdził, że chce odejść z klubu

Jak podaje hiszpański "Telemadrid" Marcelo poinformował włodarzy klubu, że latem chce opuścić Real Madryt. Brazylijczyk nie ukrywa, że jego celem jest gra w Juventusie, do którego przeniósł się Cristiano Ronaldo.
Zobacz wideo

Jak informują dziennikarze hiszpańskiego "Telemadrid", Marcelo miał poinformować, że chce latem opuścić Real Madryt. Ich zdaniem Brazylijczyk poczuł, że jego czas w drużynie się kończy, dlatego poprosił o transfer. Obrońca stracił uznanie w oczach Santiago Solariego, przez co coraz częściej w kadrze "Królewskich" występował Sergio Reguilon. Strona "Real Madrid AC" prowadzona przez kibiców hiszpańskiego klubu zamieściła nawet grafikę, na której porównuje wyniki Realu z Marcelo i Sergio Reguilonem.

Brazylijczyk już wcześniej mówił, że jeśli będzie trzeba, to odejdzie z klubu. - Jeśli kiedyś Real powie mi, że mnie nie chce, odejdę i podziękuję za wszystko - twierdził. Wiele wskazuje na to, że ten moment niedługo nadejdzie. Media już wcześniej informowały, że jego usługami zainteresowany jest Juventus, na przejście do którego obrońcę "Królewskich" namawia Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, odkąd pojawił się w Turynie, mocno naciska na transfer Marcelo.

Wydaje się, że Juventus będzie mocno starał się o pozyskanie Brazylijczyka. Włoskie media informują, że turyńczycy chcą zaoferować Realowi 45 milionów euro za transfer lewego obrońcy, a sam Brazylijczyk może liczyć na pensję w wysokości 12 milionów euro rocznie. Marcelo w barwach "Królewskich" gra od 2007 roku. W tym czasie wraz z klubem czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów, zdobył cztery mistrzostwa Hiszpanii, a także dwukrotnie zwyciężył w krajowym pucharze. Jego kontrakt obowiązuje do czerwca 2022 roku.