1
0
1
Real Madryt
Bramki: Ronaldo (87.) Kartki: Vazquez, Carvajal - żółte Skład: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Vazquez, Kroos, Modrić, Asensio (69. Isco) - Benzema (69. Bale), Ronaldo
Bramki: Williams (14.) Kartki: Williams, Iturraspe, de Marcos, San Jose - żółte Skład: Arrizabalaga - Lekue (79. Susaeta), Nunez, Martinez, Balenziaga - San Jose, Iturraspe - De Marcos, Garcia, Cordoba (70. Muniain) - Williams (85. Aduriz)
Real Madryt zremisował z Athletikiem Bilbao 1:1 w meczu 33. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Jeden punkt uratował Królewskim w końcówce Cristiano Ronaldo.

W pierwszej połowie Real dominował, ale na przerwę schodził, przegrywając 0:1 po trafieniu Inakiego Williamsa. Świetnie w bramce Athletiku spisywał się Kepa Arrizabalaga, który zimą był blisko przenosin właśnie na Estadio Santiago Bernabeu.

Po przerwie gospodarze wciąż przeważali, ale mieli już o wiele większe problemy z lepiej zorganizowaną obroną rywali. W 64. minucie mogli nawet przegrywać już 0:2, ale piłka po strzale Raula Garcii trafiła w poprzeczkę.

W końcówce zmęczeni goście się cofnęli, a Real zamknął rywala w hokejowym zamku. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę jednego punktu zdobył Cristiano Ronaldo.

To już siódme spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie, w którym podopieczni Zinedine'a Zidane'a stracili punkty. W 17 meczach odnieśli na Bernabeu 10 zwycięstw, notując do tego 4 remisy i 3 porażki.

Królewscy nie wykorzystali w środę w pełni potknięcia Valencii, która wcześniej tego samego dnia przegrała u siebie z Getafe 1:2. Przewaga Królewskich (3. miejsce) nad Nietoperzami (4.) wynosi po 33. kolejce trzy punkty. Prowadzi Barcelona z zapasem 12 "oczek" nad wiceliderem - Atletico Madryt. Real do Katalończyków traci 15 pkt, a Valencia 18.