"Nie mogę uwierzyć, że gram z Lewandowskim". Piłkarz Bayernu zachwycony Polakiem

- Bawię się tym wszystkim i wciąż mówię "wow". Wchodzę do szatni i ściskam rękę Lewandowskiemu, Coutinho, Thiago czy Alabie - powiedział w rozmowie z portalem bundesliga.com Alphonso Davies. Kanadyjczyk jest pod wrażeniem swoich kolegów z zespołu.

Alphonso Davies jest piłkarzem Bayernu Monachium od stycznia ubiegłego roku. W poprzednim sezonie grał jednak dość rzadko i dopiero w tym zaczął zbierać więcej minut na boisku. 19-latek został przekwalifikowany na lewego obrońcę, a z nową rolą radzi sobie na tyle dobrze, że w lidze ma na koncie 10 meczów w pierwszym składzie monachijczyków z rzędu.

Zobacz wideo

Piłkarz Bayernu Monachium pod wrażeniem kolegów z zespołu. Niesamowite słowa o Lewandowskim

W rozmowie z portalem bundesliga.com Davies przyznał, że gra w Bayernie daje mu wiele radości. Tak samo jak przebywanie w jednej drużynie z gwiazdami pokroju Roberta Lewandowskiego. - Bawię się tym wszystkim i wciąż mówię "wow". Wchodzę do szatni i ściskam rękę Lewandowskiemu, Coutinho, Thiago czy Alabie - powiedział 19-latek w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi internetowemu ligi niemieckiej. - Nadal nie mogę uwierzyć, że Robert i Philippe są moimi kolegami z drużyny - dodał.

Davies pozytywnie o Lewandowskim wypowiadał się także w poprzednich rozmowach, m.in. w październikowym wywiadzie udzielonym klubowej telewizji Bayernu. - Robert Lewandowski jest wybitnym graczem. Każdego dnia na treningach robi coś dodatkowego, żeby jeszcze polepszyć swoją grę - mówił wówczas.

Od początku pobytu w Bayernie 17-krotny reprezentant Kanady rozegrał 25 spotkań, w których strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Przed przyjściem do drużyny mistrzów Niemiec, Davies był zawodnikiem Vancouver Whitecaps FC.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Agora SA