Były reprezentant Anglii o Łukaszu Fabiańskim: To niesamowite! Nie można wykonać lepszej roboty

- To niesamowite jak dobrze radzi sobie Łukasz Fabiański. Trzy czyste konta w trzech meczach zbudowały jego pewność siebie, co przełożyło się na całą drużynę - powiedział o Polaku były reprezentant Anglii i zawodnik Arsenalu, Sol Campbell.
Zobacz wideo

Łukasz Fabiański nie będzie najlepiej wspominał sobotniego meczu z Bournemouth. West Ham United zremisował ten mecz 2:2, a polski bramkarz musiał opuścić boisko już w 34. minucie. Fabiański zgłosił problemy mięśniowe i na pewno nie zagra w październikowych meczach eliminacji Euro 2020. Jego miejsce w ekipie "Młotów" zajął rezerwowy bramkarz Roberto Jimenez. 

We wcześniejszych meczach Fabiański był jednak jedną z najważniejszych postaci w zespole. W czterech poprzednich spotkaniach Polak puścił tylko jedną bramkę, a West Ham United zdobył w nich aż 10 punktów. Zanim Fabiański wystąpił przeciwko Bournemouth, w meczach z Norwich City, Aston Villą i Manchesterem United zachował czyste konta.

Eksperci zachwycają się formą Łukasza Fabiańskiego

Postawa naszego bramkarza spotkała się z uznaniem na Wyspach, a reprezentanta Polski pochwalił m.in. były obrońca Arsenalu i reprezentacji Anglii, Sol Campbell. - To niesamowite jak dobrze radzi sobie Fabiański. Trzy czyste konta w trzech meczach zbudowały jego pewność siebie, co przełożyło się na całą drużynę. Dobra gra zespołu zwiększyła też zaufanie kibiców, co jest bezcenne. Nie możesz wykonać lepszej roboty na pozycji bramkarza - powiedział Campbell dla "SkySports".

W siedmiu kolejkach Premier League West Ham zdobył 12 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Liverpoolu londyńczycy tracą dziewięć punktów.

Więcej o: