Manchester United pozyska kolejnego piłkarza. Czwarty najdroższy transfer w historii klubu

Jak informuje ESPN, Manchester United podpisze kontrakt z piłkarzem Crystal Palace, Aaronem Wan-Bissaką. "Czerwone Diabły" zapłacą za 21-latka 50 milionów funtów.

Jak poinformowało ESPN, Manchester United uzgodnił warunki kontraktu z Crystal Palace. Ich zdaniem, "Czerwone Diabły" zapłacą za 21-latka 50 milionów funtów - 45 milionów za samo podpisanie umowy oraz dodatkowe 5 milionów po spełnieniu się dodatkowych warunków zapisanych w dokumencie. Aaron Wan-Bissaka wiąże się tym samym z United 5-letnim kontraktem.

Zobacz wideo

Wan-Bissaka, który wrócił do Anglii po nieudanych mistrzostwach Europy U-21, będzie drugim zawodnikiem, po zakontraktowaniu Dana Jamesa, który zostanie latem piłkarzem Manchesteru United. Pierwszą okazję do gry dla "Czerwonych Diabłów" dostanie już podczas letnich wyjazdów do Australii, Singapuru, Chin i Norwegii.

Crystal Palace odrzuciło dwie pierwsze oferty składane za Wan-Bissakę. Pierwsza opiewała na kwotę 35 milionów funtów, druga była o 5 milionów wyższa. Ostatecznie kwota 50 milionów funtów wystarczyła, by pozyskać Anglika, który zgodnie z umową będzie zarabiał blisko 80000 funtów tygodniowo. 21-latek jest czwartym najdrożej pozyskanym zawodnikiem po transferach Pogby, Lukaku i Di Marii.

Więcej o: