Premier League. Pierwsze transfery Manchesteru United

Manchester United dokonał dwóch pierwszych transferów w letnim oknie transferowym. Zawodnikami zespołu Jose Mourinho zostali Fred z Szachtara Donieck i Diogo Dalot z FC Porto.

"Manchester United z przyjemnością informuje, że osiągnięto porozumienie z Szachtarem w sprawie transferu Freda" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu opublikowanym na Twitterze.

25-letni reprezentant Brazylii kosztował angielski klub około 70 mln euro. W ubiegłym sezonie rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 7 asyst.

Drugim zawodnikiem, który dołączył do Manchesteru jest 19-letni Diogo Dalot. Młody Portugalczyk przeszedł już badania medyczne na Old Trafford i niebawem zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik wicemistrzów Anglii.

Dalot to piłkarz uważany za jednego z najbardziej utalentowanych bocznych obrońców młodego pokolenia. Wychowanek FC Porto w ubiegłym sezonie rozegrał dla swojego klubu 33 mecze, w których strzelił 4 gole. Młodzieżowy reprezentant Francji będzie kosztował Manchester około 15 mln euro.

Zobacz wideo
Więcej o: