Cardiff City zainteresowane Łukaszem Fabiańskim

Łukasz Fabiański może pozostać w Premier League. Usługami golkipera reprezentacji Polski interesuje się Cardiff City.

Swansea City spadło w tym sezonie z Premier League, po tym jak zajęli 18. miejsce w lidze. Piłkarzem zespołu "Łabędzi" jest Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski nie ma sobie nic do zarzucenia, ponieważ dzięki jego dobrym interwencjom, klub do końca bił się o utrzymanie.

Nowa aplikacja dla fanów piłki! Zobacz bramki z topowych lig w Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

To, że Swansea City nie udało się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej, to nie oznacza, że nie będziemy mogli oglądać 33-latka w Premier League. Reprezentant Polski nie narzeka na brak ofert i kolejne zespoły zgłaszają się z propozycjami transferu. Wśród zainteresowanych wymienia się m.in. Newcastle United, Watford, West Ham United oraz Crystal Palace. A cały czas pojawiają się kolejni.

Zdaniem "Inside Wales Sport" Cardiff City również ma przedstawić ofertę transferu Fabiańskiemu. Klub kilka tygodni temu awansował do Premier League i poszukuje wzmocnień przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Polaka cały czas obowiązuje kontrakt ze Swansea City. Umowa wygasa dopiero wraz z końcem następnego sezonu, więc potencjalny zainteresowany będzie musiał zapłacić kilka milionów euro za kadrowicza Adama Nawałki.

Dla samego Fabiańskiego transfer do Cardiff byłby o tyle interesujący, że nie musiałby się przeprowadzać, ponieważ - tak jak Swansea - jest to również klub walijski (ale występującym w lidze angielskiej) i miasta dzieli od siebie zaledwie 65 kilometrów. Co najważniejsze jednak, zwolennikiem jego transferu jest menadżer Cardiff, Neil Warnock. Na pewno ułatwiłoby to Polakowi wejście do zespołu.

Fabiański zagrał w tym sezonie we wszystkich 38 spotkaniach Premier League. Musiał wyciągać piłkę z siatki aż 56-krotnie, ale i w 9 meczach zachowywał czyste konto. Portal "Transfermarkt" wycenia 33-latka na 5 milionów euro.

Więcej o: