Premier League. City pokonało Tottenham, Dżeko bohaterem

W hicie Premier League Manchester City pokonał na własnym boisku Tottenham 2:1. Po pierwszej połowie Spurs prowadzili, ale w drugiej na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Bohaterem Manchesteru został Edin Dżeko, który tuż przed końcem meczu dał gospodarzom trzy punkty.

Bramki z meczu City - Tottenham na ZCzuba.tv

Tottenham prowadził od 21. minuty - po ostrej wrzutce w pole karne z rzutu wolnego piłkę głową uderzył Vertonghen. Hart mógł zareagować odbić strzał belgijskiego obrońcy, ale piłka wpadła do siatki. Do końca połowy City nie udało się wyrównać.

Drugie 45. minut to dominacja City, które raz po raz atakowało pole karne Friedela. Wyrównać udało się w 65. minucie - Aguero dostał piłkę z prawej strony pola karnego, ograł obrońce i z ostrego kąta pokonał amerykańskiego bramkarza.

Do końca meczu Citizens próbowali zdobyć zwycięskiego gola - blisko strzelenia bramki byli Silva, Kolarov i Aguero. Piłka nie chciała wpaść do siatki aż do 88. minuty. Dżeko, który kilkanaście minut wcześniej zmienił Teveza, dostał kapitalne podanie z głębi pola od Silvy, wyszedł na pozycję i bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę.

Dzięki bramce Bośniaka City ma już na koncie 25 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli (prowadzi Manchester United z 27 pkt). Tottenham jest szósty.