Lech w kolejnej rundzie Pucharu Polski! Kompromitacja Wisły Kraków [WYNIKI PP]

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Odrę Opole 3:1 w meczu I rundy Pucharu Polski. Zdecydowanym bohaterem zespołu Dariusza Żurawia był Lubomir Satka, strzelec dwóch goli dla poznaniaków. Sensację sprawiła za to Wisła Kraków, która odpadła po porażce z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Lech Poznań rozpoczął walkę w I rundzie Pucharu Polski od wyjazdu do Opola, gdzie czekała na niego I-ligowa Odra. Poznaniacy byli zdecydowanym faworytem tego meczu, co zespół Dariusza Żurawia potwierdzał przez niemal całą długość spotkania, zdecydowanie przeważając w prowadzeniu gry.

Lech od początku meczu rzucił się do ataku, co mogło przynieść skutek już w 1. minucie. Piłka po strzale Ishaka trafiła jednak jedynie w słupek. Kolejne ataki nie przynosiły odpowiedniego skutku, bo w decydującym momencie albo strzały piłkarzy gości były blokowane przez obrońców, ale brakowało ostatniego kontaktu. W 14. minucie po zamieszeniu w polu karnym bramkę zdobył Lubomir Satka, silnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Odra próbowała odpowiedzieć, jednak Lech szybko ponownie przejął inicjatywę, której nie oddał właściwie do końca pierwszej połowy. Wszystkie ataki były przerywane jeszcze zanim piłkarze gospodarzy znaleźli się z piłką w okolicach pola karnego, przez co wynik do przerwy się nie zmienił.

Po przerwie Lech nadal prowadził grę, pozwalając jednak nieco swobodniej gospodarzom rozgrywać piłkę. Na niewiele się to jednak zdało. W 76. minucie to poznaniacy zdobyli gola, gdy po raz drugi Satka znakomicie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i skierował piłkę do pustej bramki. W 88. minucie Szymczak popisał się świetnym uderzeniem z lewej nogi, po którym Sapielak nie miał żadnych szans na interwencję. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Bonecki.

Sensacyjne wyniki w I rundzie Pucharu Polski

W pozostałych meczach ogromną sensację sprawiła Wisła Kraków, która odpadła na wyjeździe z III-ligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyskim. Choć prowadziła 1:0, ostatecznie przegrała 1:2 po bramce w doliczonym czasie gry. Równie wielką sensacją zakończył się mecz KKS-u Kalisz z Koroną Kielce, w którym II-ligowiec wygrał 2:0 ze spadkowiczem z ekstraklasy.