Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona ma plan na bramkarza. To już niemal pewne! Najdłuższa umowa w klubie

FC Barcelona rozpoczęła negocjacje z Markiem-Andre ter Stegenem w sprawie nowego kontraktu. Bramkarz ma dostać podwyżkę i związać się z klubem do 2025 roku. Osiągnięcie porozumienia wydaje się niemal pewne.

Obecna umowa ter Stegena obowiązuje do czerwca 2022 roku, ale władze Barcelony chcą zawczasu ją przedłużyć i mieć pewność, że Niemiec zostanie w klubie na dłużej.

Ter Stegen może mieć najdłuższą umowę w FC Barcelonie

W lipcu 2014 roku, Barcelona zapłaciła Borussii Moenchengladbach za ter Stegena 12 milionów euro. Od tego czasu jego wartość kilkukrotnie się zwiększyła, Niemiec stał się jednym z najlepszych bramkarzy świata, więc po trzech latach dostał podwyżkę. Od sezonu 2016/2017 był już pierwszym bramkarzem, bezsprzecznie pozostaje nim do dziś i spisuje się tak dobrze, że nikt w klubie nie chce tego zmieniać. Rychłe przedłużenie kontraktu może być odpowiedzią na niedawne doniesienia Mundo Deportivo, które pisało, że zainteresowani ter Stegenem są Bayern i PSG.

Dlaczego nie mamy w Polsce silnych klubów? Chodzi o reputację naszych piłkarzy

Zobacz wideo

Nowy kontrakt miałby gwarantować mu podwyżkę i być dłuższy o trzy lata – wygasałby w 2025 roku. Nikt w zespole nie miałby dłuższej umowy. Zdaniem dziennikarzy Sportu, Ter Stegen jest zdecydowany na pozostanie w klubie. Kataloński dziennik podsumowuje, że przedłużenie umowy wydaje się formalnością.

W obecnym sezonie Niemiec wystąpił w 23 meczach Barcelony we wszystkich rozgrywkach i 7 razy zachował czyste konto.

Więcej o: