Kibole z Polski aresztowani we Włoszech. Zdemolowali centrum miasta [WIDEO]

Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Cagliari 1:3 w towarzyskim meczu. Po spotkaniu dali o sobie znać polscy kibice. - Mężczyźni demolowali ogródki lokali, rzucali petardami. Wielu z nich było pijanych - donosi agencja Ansa.

Latem Pogoń Szczecin sprzedała do Cagliari Sebastiana Walukiewicza. Włosi przelali Portowcom cztery miliony euro oraz zobowiązali się do rozegrania towarzyskiego spotkania, które odbyło się w piątek. Po pierwszej połowie prowadziła Pogoń, a gola z rzutu karnego strzelił Srdjan Spiridonovic. Cagliari odpowiedziało klasycznym hat-trickiem Giovanego Simeone, syna trenera Atletico Madryt.

Serie A. Inter - Juventus 1:2. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

I choć miał być to mecz przyjaźni, to fani Pogoni Szczecin nie popisali się. Już w trakcie spotkania doszło do ich bójki z miejscowymi kibicami.

Po opuszczeniu stadionu urządzili sobie dogrywkę na mieście. - Po towarzyskim meczu Cagliari Calcio z liderem piłkarskiej ekstraklasy grupa około trzydziestu Polaków dopuściła się aktów wandalizmu i wywołała zamieszki w historycznym centrum miasta. Mężczyźni demolowali ogródki lokali, rzucali petardami. Wielu z nich było pijanych - donosi agencja Ansa. W wyniku awantur włoska policja zatrzymała sześciu chuliganów.

Kibice Pogoni mają inną wersję zdarzeń

- Wchodząc na stadion widziałem mało przyjemną grupę kibiców Cagliari, z pałkami w ręku. Szedłem w koszulce Pogoni wraz z żoną i mierzyli mnie całego. Po przejściu kilkunastu kroków odwróciłem i zauważyłem, że wywiązała się szarpanina - mówi Łukasz Krzyżanowski z portalu pogonsportnet.pl , który był obecny na meczu na Sardynii.