W Legii go nie chcieli. Znalazł pracę w 2. Bundeslidze

Legia Warszawa nie była zainteresowana wykupem Iuriego Medeirosa ze Sportingu. Portugalczyk znalazł sobie jednak nowy klub. W piątek został piłkarzem 1.FC Nuernberg. Zespół z 2. Bundesligi zapłacił za niego trzy miliony euro.
Zobacz wideo

W zeszłym miesiącu Legia Warszawa pożegnała Iuriego Medeirosa. Portugalczyk był wypożyczony do wicemistrza Polski, który zdecydował, że nie wykupi go ze Sportingu. Legia wypożyczyła Iuriego Medeirosa zimą. CV 24-letniego Portugalczyka było niezwykle imponujące jak na ekstraklasę - oprócz Sportingu grał w Genoi. Jednak w Legii Medeiros nie zachwycał, w 15 meczach strzelił trzy gole (z Miedzią Legnica, Pogonią Szczecin i Lechią Gdańsk). Do tego dołożył jedną asystę.

Wykupienie go ze Sportingu byłoby nierealne, jako że zapisana w umowie klauzula pozwalała na sprowadzenie go aż za 6 milionów euro! Ale nawet gdyby suma była niższa, to wydaje się, że Legia i tak nie skorzystałaby z wykupu.

Tymczasem Medeiros został właśnie nowym piłkarzem niemieckiego 1.FC Nuernberg. 24-latek podpisał czteroletni kontrakt. Spadkowicz z Bundesligi zapłacił za pomocnika - według informacji portugalskich mediów - trzy miliony euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.