Kolejne wzmocnienie Jagiellonii Białystok! Następca Novikovasa podpisał kontrakt

Jagiellonia się nie zatrzymuje i dzień po podpisaniu umowy z napastnikiem teraz podpisała umowę z czeskim skrzydłowym. W środę nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został 27-letni czeski skrzydłowy Tomas Prikryl, który podpisał kontrakt na cztery lata

Od stycznia 2019 roku Czech był skrzydłowym Mlady Bolesław i może się pochwalić niezłymi statystykami. W 125 meczach dla Mlady strzelił 19 bramek i zaliczył 25 asyst, a tylko w ostatnim sezonie zaliczył 9 bramek i 13 asyst (dane za transfermarkt.de). Dla skrzydłowego był to najlepszy sezon w karierze i od razu zaowocował zagranicznym transferem do Polski. 

Zobacz wideo

W Białymstoku Prikyl ma zostać następcą Novikovasa, który trafił do Legii Warszawa. Czech może grać zarówno na boku pomocy, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. 

- Czułem, że Jagiellonia bardzo mocno się mną interesuje. Rozmawiałem z Martinem Pospisilem, który wyrażał się o tym klubie bardzo pochlebnie, co mnie przekonało do tego, że podejmuję dobrą decyzję. Myślę, że to będzie duży krok naprzód w mojej karierze – mówił dla jagiellonia.pl po podpisaniu kontraktu z Jagiellonią Białystok.

Czech przed laty był młodzieżowym reprezentantem kraju, w 2011 roku Sparta Praga zapłaciła za niego aż 600 tysięcy euro, ale wielkiej kariery w Sparcie nie zrobił. Do Jagiellonii trafił prawdopodobnie bez sumy odstępnego.

We wtorek transfer napastnika

Ognjen Mudrinski został nowym napastnikiem Jagiellonii. Najlepszy strzelec FK Cukaricki Belgrad w poprzednim sezonie podpisał z białostockim klubem czteroletni kontrakt.

Więcej o: