Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Komisja Ligi ukarała trzy kluby ekstraklasy

Komisja Ligi ukarała trzy kluby ekstraklasy za zachowanie kibiców. Do odpowiedzialności zostali pociągnięci również trener Zagłębia Sosnowiec - Valdas Ivanauskas - oraz kitman Lechii Gdańsk - Dawid Pajor.

Na trenera Zagłębia Sosnowiec Valdasa Ivanauskasa nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy. Szkoleniowiec został usunięty z ławki rezerwowych w meczu 29. kolejki Jagiellonia Białystok – Zagłębie Sosnowiec - czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas dwóch meczów Arki Gdynia: ze Śląskiem Wrocław w 27. kolejce Ekstraklasy oraz z Lechią Gdańsk w 28. kolejce Ekstraklasy, na klub Arka nałożono karę finansową w wysokości 60 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 mecze w Ekstraklasie.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok w 28. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań w 29. kolejce Ekstraklasy, na klub Lech nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.

Na kitmana Lechii Gdańsk Dawida Pajora nałożono karę finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. Pracownik klubu zamieścił w mediach społecznościowych materiał godzący w dobre imię jednego z klubów Ekstraklasy.