Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Sebastian Walukiewicz odejdzie z Pogoni Szczecin! Wybrał Serie A

Sebastian Walukiewicz zostanie nowym piłkarzem Cagliari. Drużyna Rolando Marana wyścig o pozyskanie młodego zawodnika wygrała z Genoą i Borussią Dortmund.
Zobacz wideo

"Sebastian Walukiewicz przebywa we Włoszech, gdzie przejdzie testy medyczne przed transferem do Cagliari, które pokonało Genoę i Borussię Dortmund w wyścigu o pozyskanie 18-latka. Obrońca dziś rano [sobota] pojawił się w klinice Villa Stuart" - czytamy na łamach portalu Gianluci Di Marzio, jednego z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy.

Barcelona obserwowała Walukiewicza

Młodego zawodnika Pogoni Szczecin wcześniej obserwowali także wysłannicy Arsenalu. Na stadionie Portowców podczas kilku spotkań ligowych obecni byli również skauci klubów hiszpańskich, m.in. Barcelony.

Ważnym elementem umowy piłkarza jest jego automatyczne wypożyczenie do Pogoni. Oznacza to, że do końca sezonu zostanie on w Ekstraklasie, co będzie potwierdzeniem jego niedawnej deklaracji. - Chciałbym zostać w Pogoni do lata. Wciąż uczę się języka angielskiego, do tego chciałbym skończyć szkołę, zdać prawo jazdy. Przygotować zaplecze - mówił Walukiewicz kilka tygodni temu w rozmowie ze Sport.pl.

W tym sezonie urodzony w kwietniu 2000 roku zawodnik rozegrał 18 spotkań w Ekstraklasie, w których zaliczył jedną asystę. W drużynie Kosty Runjaicia był jednym z najlepszych zawodników.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%