Legia Warszawa sprowadzi pomocnika Dudelange?

28-letni niemiecki pomocnik Dominik Stolz może być jednym z celów transferowych Legii Warszawa w zimowym okienku transferowym - twierdzi "Super Express". To piłkarz luksemburskiego Dudelange, które wyeliminowało Legię z Ligi Europy.
Zobacz wideo

Według luksemburskich mediów Legia już kontaktowała się z Dudelange w sprawie możliwości sprowadzenia piłkarza, "SE" twierdzi, że na razie transfer Stolza jest w fazie analizy. Pewne jest natomiast to, że Legia za piłkarza będzie musiała zapłacić, bo Niemiec ma ważny kontrakt z obecnym klubem do czerwca 2020 roku. Suma odstępnego powinna oscylować wokół 200 tys. euro.

Dla Stolza przenosiny do ekstraklasy byłyby szansą na większe zarobki. W Luksemburgu ma pensie na poziomie 6 tys. euro netto miesięcznie, w Warszawie mógłby liczyć na więcej.

28-letni Stolz to prawonożny pomocnik, który grywa też jako cofnięty napastnik. Do Dudelange trafił w 2016 roku z SV Sandhausen na zasadzie wolnego transferu. W tym sezonie w 21 meczach we wszystkich rozgrywkach zaliczył cztery trafienia i trzy asysty. W poprzednim sezonie w 28 meczach miał osiem goli i siedem asyst.

Stolz pozwolił wyeliminować Legię Warszawa

W sierpniu zagrał w obu meczach kwalifikacji Ligi Europy z Legią Warszawa. Stołeczny klub przegrał u siebie 1:2, na wyjeździe zremisował 2:2 i odpadł z europejskich pucharach. Stolz Legii gola nie strzelił, ale asystował przy obu trafieniach kolegów w wygranym meczu w Warszawie.

Więcej o: