Legia zwalnia Klafuricia. Vuković tymczasowym trenerem mistrzów Polski

Aleksandar Vuković został nowym tymczasowym trenerem Legii Warszawa. Dla Serba to nie pierwszy raz, kiedy obejmuje stery pierwszego zespołu mistrzów Polski.

W środę Legia opublikowała komunikat w związku z ostatnią słabą grą mistrzów Polski. Zarząd zespołu podjął decyzję, że Dean Klafurić przestał pełnić funkcję trenera warszawskiego klubu. Nazwisko nowego szkoleniowca Dariusz Mioduski ma podać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

>>> Michał Kucharczyk zabłysnął na lotnisku

Tymczasowym trenerem został Aleksandar Vuković. Serb jest związany z Legią (z przerwami) od 2001 roku, kiedy trafił do Warszawy jako piłkarz. W latach 2001-2004 oraz 2005-2008 zagrał łącznie w 166 spotkaniach, zdobywając 11 bramek. W międzyczasie wyjeżdżał podbijać Grecję, jednak na południu Europy nie zrobił kariery i zawsze wracał do Polski. Przygodę jako piłkarz skończył w 2013 roku, po 4-letnim pobycie w Koronie Kielce.

>>> Carlitos pojawił się na boisku stanowczo za późno

Od 2014 roku był asystentem trenera w kieleckim klubie, a rok później wrócił do Legii, gdzie najpierw był trenerem młodzieży, następnie asystentem u Jacka Magiery w rezerwach Legii, aż został włączony do sztabu pierwszego zespołu, gdzie pełni rolę asystenta u kolejnych trenerów.

Internet podbijały filmy zza kulis Legii, gdzie często to on po wygranych spotkaniach mistrzów Polski intonował przyśpiewki i starał się wprowadzić dobrą atmosferę w zespole, a także przekonywał nowych zawodników z czym wiąże się gra w Legii.

>>> Słowackie media po wygranej Spartaka z Legią: "Dramat, stres i szczęśliwe zakończenie"

Dla Vukovicia to nie pierwszy raz kiedy został tymczasowym trenerem warszawskiego klubu. W 2016 kiedy Besnik Hasi został zwolniony z funkcji szkoleniowca, to jego miejsce zajął właśnie serbski trener i to on poprowadził Legię w meczu z Wisłą Kraków, zanim władze zespołu zdecydowały się zatrudnić Jacka Magierę.

Więcej o: