Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Mateusz Wieteska wraca do Legii

Mateusz Wieteska wraca do Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zdecydowali się skorzystać z klauzuli zapisanej w kontrakcie zawodnika i odkupili go od Górnika Zabrze.

21-letni dziś Wieteska jest wychowankiem Pogoni Grodzisk Mazowiecki, a na Łazienkowską trafił jako junior w 2010 roku. W pierwszym zespole warszawskiego klubu środkowy obrońca zadebiutował w lipcu 2014 roku, kiedy wystąpił w przegranym 2:3 Superpucharze Polski przeciwko Zawiszy Bydgoszcz.

W sezonie 2014/15 Wieteska rozegrał jeszcze jeden mecz w Ekstraklasie. Na kolejny występ w pierwszym zespole zawodnik czekał dwa lata. W sierpniu 2016 roku zagrał w Ekstraklasie przeciwko Arce Gdynia (1:3). W tych samych rozgrywkach 21-latek wystąpił w jeszcze jednym meczu ligowym oraz w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund (4:8).

Wiosnę sezonu 2016/17 piłkarz spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. Latem 2017 roku po Wieteskę zgłosił się Górnik Zabrze, który wykupił go z Legii i podpisał z nim trzyletnią umowę. W niej mistrzowie Polski zapewnili sobie jednak klauzulę, która pozwalała im na odkupienie obrońcy.

I z tej klauzuli Legia skorzystała. W czwartek warszawiacy ogłosili powrót Wieteski, z którym podpisali pięcioletnią umowę. W poprzednim sezonie Wieteska zagrał w 35 meczach Ekstraklasy w barwach Górnika, z którym zajął czwarte miejsce w tabeli i awansował do eliminacji Ligi Europy. 21-latek strzelił siedem goli w Ekstraklasie.