Ekstraklasa. Jest decyzja Komisji Ligi po meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Komisja Ligi podjęła tymczasowe decyzje w sprawie kar po meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze.

Przypomnijmy: mecz został przerwany około 80. minuty. To właśnie wtedy kibice Piasta (najprawdopodobniej rozjuszeni spaleniem swojej flagi na sektorze Górnika) sforsowali ogrodzenie i próbowali wtargnąć na murawę.

Na boisku pojawili się policjanci z psami i na koniach. W użyciu były gaz i broń gładkolufowa. Kilku chuliganów złapano, resztę próbowano uspokoić. To się jednak nie udało. A przynajmniej nie na tyle, by mecz został wznowiony. Po kilkudziesięciu minutach przerwy (o godz. 22.46) arbiter podjął decyzję, że piłkarze nie wrócą na boisko.

- Po zapoznaniu się z opisem zdarzeń sporządzonym przez delegata meczowego i sędziego głównego zawodów, KL nałożyła na gospodarzy środek zapobiegawczy w postaci zakazu wejścia na najbliższy mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem znajdowały na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Przed ostatecznym orzeczeniem Komisja Ligi zapozna się ze stanowiskami klubów, które mają zostać przedstawione przed nadzwyczajnym posiedzeniem Komisji Ligi, zaplanowanym na 5 marca br. - poinformowała KL.

Zapowiedziano również wprowadzenie zmian w systemie karania za tego typu przypadki naruszenia bezpieczeństwa na stadionach Ekstraklasy. Po zaakceptowaniu przez Radę Nadzorczą Ekstraklasy i PZPN, Komisja Ligi będzie miała większe możliwości zapobiegania tego typu wydarzeniom oraz karania za nie.