Ekstraklasa. Lechia Gdańsk ma nowego trenera

Piotr Nowak przestał pełnić rolę pierwszego trenera Lechii Gdańsk. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Adam Owen. Nowak od teraz będzie dyrektorem sportowym gdańskiego klubu.

Jeszcze kilka tygodni temu prezes Adam Mandziara przekonywał, że żadna zmiana trenera nie wchodzi w grę. A jednak. W środę przed południem oficjalne konto biura prasowego Lechii Gdańsk na Twitterze poinformowało, że do tej zmiany doszło.

O tym, że w Gdańsku może dojść do zmian w sztabie szkoleniowym spekulowało się od dawna. Domagali się jej przede wszystkim kibice, którzy upust złych emocji dali niedawno w Bytowie. Po pucharowym meczu z Drutex-Bytovią w ostrych słowach potraktowali piłkarzy i przebili opony w klubowym autokarze.

Owen do sztabu pierwszego zespołu Lechii dołączył niespełna trzy miesiące temu. W przeszłości 37-latek pracował w sztabach Celtiku Glasgow, Glasgow Rangers, Sheffield United oraz Benfiki Lizbona.

- Po raz pierwszy jestem pierwszym trenerem. W ostatnich piętnastu latach zdobyłem jednak odpowiednie doświadczenie podczas pracy w wielu klubach na różnych szczeblach. Pracowałem z wieloma trenerami. Jest to dla mnie naturalna kolej rzeczy – przyznał Owen, który posiada licencję UEFA Pro.

Nowak trenerem Lechii był od stycznia 2016 roku. Pod jego wodzą gdański klub rozegrał w lidze 63 mecze, wygrał 30. Na cenzurowanym u kibiców 53-letni szkoleniowiec był w zasadzie od końcówki poprzedniego sezonu, kiedy na finiszu rozgrywek nie zdołał wywalczyć miejsca gwarantującego start w europejskich pucharach.

Jego Lechia zakończyła poprzedni sezon na czwartym miejscu (za Legią, Jagiellonią i Lechem). Teraz, po 10 kolejkach, zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Więcej o: