Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lechia Gdańsk ukarana. Musi zapłacić 100 tysięcy złotych!

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN nałożyła grzywnę na Lechię Gdańsk. Klub musi zapłacić karę w wysokości 100 tys. zł. Grzywna jest efektem niedostarczenia ugód związanych z zobowiązaniami transferowymi.

Komisja Licencyjna poinformowała, że klub z Gdańska naruszył jeden z punktów procesu licencyjnego, chodzi o tajemniczą kwestię F.03. Dotyczy ona niedostarczenia w odpowiednim czasie (czyli do 31.03.2017) ugód zawartych z klubami, którym Lechia odraczała termin zapłaty za transfery

Kara, która wynosi 100 tysięcy złotych jest spora, ale to nie pierwszy taki przypadek, że Lechia nie przysyła wymaganych dokumentów. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podkreśliła, że nie będzie tolerować takich zachowań, dlatego klub z Gdańska musi ponieść odpowiednie konsekwencje. 

- Przy ustalaniu wysokości sankcji Komisja wzięła pod uwagę fakt, że Lechia Gdańsk została już ukarana za analogiczne przewinienie w zasadniczym procesie licencyjnym przed sezonem 2015/2016. Również w sezonie 2016/2017 w toku postępowania w sprawie naruszenia wymogu F09 Podręcznika Licencyjnego klub nie dostarczył zawartej z zawodnikiem ugody w wymaganym terminie. (...) Notoryczne opóźnienie się klubu z dostarczaniem dokumentów dotyczących newralgicznego zagadnienia procesu licencyjnego zasługuje na szczególne napiętnowanie - taki komunikat został wydany przez Komisję. 

Kilka dni temu informowaliśmy również, że Lechia od jakiegoś czasu nie płaci pensji swoim piłkarzom, którzy walczą o mistrzostwo Polski. Wstrzymane zostały także wypłaty premii meczowych. Zawodnicy usłyszeli od prezesa Adama Mandziary, że klub wciąż czeka na pieniądze od miasta i sponsora. Mandziara mówił Sport.pl: - To nieprawda. Natomiast wszystkie zaległości zostaną uregulowane w najbliższych dniach.

Komisja podjęła także decyzję, że Górnik Łęczna i Ruch Chorzów otrzymają licencję na grę w najwyższej lidze, ale drużyna z Chorzowa zacznie przyszły sezon z minusowym dorobkiem. 

Zobacz wideo