Szykuje się wielki powrót! Franciszek Smuda dostał ofertę z ekstraklasy

Franciszek Smuda może wrócić na ławkę trenerską. Były selekcjoner reprezentacji Polski dostał ofertę z Górnika Łęczna - informuje "Przegląd Sportowy".

Franciszek Smuda może wrócić na trenerską ławkę. Z byłym selekcjonerem reprezentacji skontaktowali się działacze Górnika Łęczna, ostatniego zespołu w ekstraklasie. Podpisu na kontrakcie ze Smudą jednak na razie nie ma i przez jakiś czas nie będzie. "Franz" przebywa bowiem na wczasach w Meksyku - wróci za dziesięć dni - dlatego w grę wchodzi objęcie przez niego posady trenerskiej w Górniku dopiero od nowego roku - informuje " Przegląd Sportowy ".

Kilkanaście dni temu pojawiła się także informacja, że Smuda dostał ofertę pracy w Widzewie. Twórca wielkiego Widzewa z końca XX wieku przyznał nawet, że chętnie wróci do Łodzi, by pomóc klubowi się odbudować, ale wszystko wskazuje na to, że od rundy wiosennej trzecioligowy Widzew poprowadzi Przemysław Cecherz.

Smuda na bezrobociu pozostaje od marca 2015 roku, gdy został zwolniony z Wisły Kraków. Wcześniej, w latach 2009-2012, był selekcjonerem reprezentacji Polski. Największe sukcesy odnosił z Widzewem, z którym dwa razy zdobył tytuł mistrza Polski (w sezonach 1995/1996 i 1996/1997) oraz występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów (1996/1997).

Zobacz wideo

Najlepiej zarabiający piłkarze świata... w 2006 r.! [TOP 10]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.