Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Buksa kontuzjowany! Nie zagra do końca roku

Adam Buksa ma pęknięte żebro i nie zagra w trzech ostatnich kolejkach Lotto Ekstraklasy. 22-letni napastnik Pogoni Szczecin otrzymał niedawno powołanie od Jerzego Brzęczka do dorosłej reprezentacji Polski.

Pogoń Szczecin będzie musiała sobie radzić bez najlepszego strzelca zespołu. Adam Buksa ma pęknięte żebro i nie zagra w trzech ostatnich kolejkach Lotto Ekstraklasy, w których Pogoń zagra z Zagłębiem Sosnowiec, Cracovią i Śląskiem Wrocław.

Adam Buksa - najlepszy strzelec

Adam Buksa strzelił w tym sezonie sześć goli w jedenastu spotkaniach. Dołożył do tego trzy asysty i otrzymał pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek powołał napastnika Pogoni na listopadowe zgrupowanie. Reprezentacja Polski przegrała podczas niego w towarzyskim meczu z Czechami (0:1) i zremisowała z Portugalią w ramach Ligi Narodów (1:1). Adam Buksa nie zagrał w tych meczach nawet minuty.

- Jestem zapatrzony w Roberta Lewandowskiego, to TOP 3 na świecie. Ma wszystkie cechy, które powinien posiadać snajper. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski chcę zobaczyć, jak dużo mi do niego brakuje - mówił przed zgrupowaniem Buksa.

Pogoń Szczecin odbiła się od dna

Pogoń Szczecin po ośmiu kolejkach Lotto Ekstraklasy miała cztery punkty. Remisowała, przegrywała, ale klubowe władze nie zwolniły Kosty Runjaicia. Chorwat dostał zaufanie i wyprowadził zespół z kryzysu. Pogoń złapała rytm i wygrała siedem z ośmiu ligowych meczów. Świetna seria skończyła się w Gliwicach, gdzie Pogoń przegrała z Piastem 0:3, ale poprawa wyników pozwala szczecińskiemu klubowy myśleć o czołowej ósemce ligi. Po 17. kolejkach Pogoń zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ