Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Łukasz Skorupski trafi do Fiorentiny? Roma ustaliła cenę za Polaka

W trakcie letniego okna transferowego Łukasz Skorupski może trafić do Fiorentiny. Obecny klub polskiego bramkarza, AS Roma, oczekuje za niego 10 mln euro.

Skorupski jest zawodnikiem Romy od lipca 2013 roku. W pierwszej drużynie rzymian do tej pory grał jednak bardzo mało. Łącznie wystąpił w 16 spotkaniach (przez 5 lat), a w ubiegłym sezonie na boisku pojawił się zaledwie dwa razy (po jednym meczu w Pucharze Włoch i lidze).

W międzyczasie reprezentant Polski spędził dwa lata na wypożyczeniu w Empoli, gdzie zbierał świetne recenzje. To właśnie dobre występy w zespole z Toskanii sprawiły, że wychowanek Górnika Zabrze trafił do drużyny narodowej, z którą ostatnio przygotowywał się do mistrzostw świata w Rosji. Ostatecznie na mundial Skorupski jednak nie pojedzie, bo jego miejsce zajął Bartosz Białkowski. Stało się tak głównie dlatego, że golkiper Romy - w przeciwieństwie do bramkarza Ipswich - nie grał regularnie w trakcie sezonu.

Aby to zmienić, i mieć szansę na więcej występów, Skorupski chce przenieść się do nowej drużyny. Jego usługami zainteresowana jest Fiorentina, która chce wzmocnić pozycję bramkarza. Roma ustaliła już cenę za swojego zawodnika, która wynosi 10 mln euro.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ