Lewandowski oceniony przez "L'Equipe". "To technik powierzchni"

Do mundialu pozostało coraz mniej czasu. Eksperci mają ostatnie chwile na przeprowadzenie przed turniejowych analiz i przekazania swoich przewidywań. Ostatnio magazyn "L'Equipe" wybrał 50 potencjalnych największych gwiazd MŚ. Wśród nich znalazł się Robert Lewandowski.

Już na samym początku tekstu Vincent Duluc, czyli lider rubryki piłkarskiej "L'Equipe" pisze o Lewandowskim, jako o "techniku powierzchni". Dziennikarz zauważa, że kapitan reprezentacji Polski w przeciwieństwie do innych kolegów na swojej pozycji, dalej pozostaje klasycznym środkowym napastnikiem.

"Nowocześni napastnicy wybierają sobie pozycję na boisku, dla nich nie ma granic. Mogą grać na bokach lub w środku. Pozostaje jednak typologia środkowego napastnika, którym ta koncepcja nie pasuje. Jednym z nich jest napastnik Bayernu i Polski, Robert Lewandowski" - pisze magazyn

"Jest urodzony blisko pola karnego i wokół niego lubi się obracać. To nie oznacza, że tylko czeka na prezenty przynoszone na srebrnej tacy od swoich partnerów. Jest wyśmienity w kontratakach, szybki, mocny fizycznie, jego ruchliwość i zmiana pozycji na boisku stwarza dużo przestrzeni dla kolegów. Sam zresztą podkreśla: Często szukam przestrzeni przez 80 minut, a w 81. nadarza się ta jedna jedyna sytuacja. Nie masz innego wyjścia, jak być pozytywnie nastawiony i myśleć już o kolejnej akcji " - dodał "L'Eqiupe" cytowany przez Polsat Sport.

Dziennikarz przytacza również przebieg kariery Lewandowskiego. Przypomina o czterech bramkach zdobytych przez Polaka w meczu przeciwko Realowi Madryt, a także o 5 golach w 9 minut w meczu Bundesligi przeciwko VfL Wolfsburg.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

Polscy kibice również liczą na dobry występ Roberta Lewandowskiego. Podczas Euro 2016 zdobył zaledwie jedną bramkę i fani chcą, aby kapitan pokazał się z jeszcze lepszej strony podczas rosyjskiego mundialu.

Więcej o: