Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Cisza przed burzą. Glik, Błaszczykowski i Mączyński trenowali w Arłamowie. Popołudniu kadra rozegra wewnętrzny sparing

Wydaje się, że Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Krzysztof Mączyński mają już za sobą kłopoty zdrowotne. Całe trio trenowało wraz z drużyną na porannych zajęciach reprezentacji Polski w Arłamowie. Popołudniu kadra rozegra mecz kontrolny z użyciem technologii VAR.

To był dobry poranek dla Adama Nawałki. Podczas sobotniego treningu na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy w ostatnich dniach narzekali na kłopoty zdrowotne. Z drużyną ćwiczyli więc: Kamil Glik (zapalenie ścięgna Achillesa), Jakub Błaszczykowski (kłopoty z kolanem), a także Marcin Kamiński i Dawid Kownacki (obaj zmagali się z infekcją). Na uraz nie narzeka także Krzysztof Mączyński, który w piątek wraz z dr Jackiem Jaroszewskim udał się do Krakowa na prześwietlenie. Okazało się jednak, że drobne kłopoty były spowodowane jedynie przeciążeniem mięśnia dwugłowego i w sobotę 30-latek wziął udział w zajęciach.

Jedynym piłkarzem, którego zabrakło na murawie, był Łukasz Skorupski. Do stłuczenia biodra bramkarza AS Romy doszło podczas środowego treningu. Skorupski, podobnie jak Mączyński, odwiedził klinikę w Krakowie, gdzie również przeszedł prześwietlenie. Dziś bramkarzowi dokucza wyłącznie ból. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że Skorupski zagra w popołudniowym meczu kontrolnym, który niestety zostanie zamknięty dla dziennikarzy.

Wewnętrzy sparing zaplanowany jest na godz. 17. Testmecz zostanie rozegrany z użyciem technologii VAR. Do Arłamowa przyjechał specjalny wóz (uzbrojony jednak nie w 30, ale w osiem kamer). Spotkanie poprowadzi sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak, który w ostatnich dniach odbył z piłkarzami kilka zajęć teoretycznych, na których analizowano VAR.

Na razie w Arłamowie trwa cisza przed burzą. Od rana zapowiadana jest burza, która ma się zacząć ok. godz. 15. Sobota może być kluczowa dla selekcjonera przy podejmowaniu decyzji personalnych. Ogłoszenie 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata już w poniedziałek o godz. 14. Wcześniej, w niedzielę, kadrowiczów czekają jeszcze dwa treningi.

O kadrze Nawałki czytaj w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ