El. MŚ 2018. Kazachowie wybiorą selekcjonera przez internet

Rywale reprezentacji Polski w eliminacjach mundialu w 2018 szukają trenera. Wybiorą go kibice w głosowaniu na stronie internetowej. - Dajemy fanom szanse na wyrażenie swojego zdania, chcemy, by mieli wpływ na tę strategiczną decyzję - mówi szef kazachskiej federacji Jerlan Kozagapanow.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW pierwszej turze kibice zdecydują, czy selekcjonerem powinien być trener kazachski czy zagraniczny. Jeśli w głosowaniu weźmie udział przynajmniej 50 tys. ludzi, dojdzie do drugiej tury. W niej fani wybiorą nowego trenera reprezentacji z czterech kandydatów. - Futbol nie może rozwijać się bez zaangażowania kibiców - tłumaczy Kozagapanow.

Kazachowie nigdy nie grali na mistrzostwach świata ani mistrzostwach kontynentu (do 2002 r. należeli do azjatyckiej federacji, później dołączyli do UEFA). W eliminacjach Euro 2016 zdobyli tylko pięć punktów i skończyli grupę na piątym miejscu: przed Łotwą, za Holandią, Turcją, Islandią i Czechami. W kwalifikacjach trenerem kadry był Rosjanin Jurij Krasnożan. Był piątym z rzędu obcokrajowcem na tym stanowisku. Ostatnim Kazachem prowadzącym reprezentację był zwolniony w 2005 r. Sergiej Timofiejew.

W eliminacjach mundialu w Rosji Kazachowie zagrają z Polską, Rumunią, Danią, Czarnogórą i Armenią. Piłkarze Adama Nawałki zmierzą się z Kazachami na samym starcie kwalifikacji (4 września).

Obserwuj @sportpl

Ostatni stadion na Euro 2016 już gotowy. Wygląda imponująco! [ZDJĘCIA]

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Więcej o: