Euro 2012. Grecka prasa: Zepsujemy gospodarzom święto

W meczu otwarcia Euro 2012 Polska zagra z Grecją. W doskonałych nastrojach przed spotkaniem są greckie media. ?Dziś zepsujemy święto Polakom. Jak Portugalczykom w 2004 roku? - pisze jedna z gazet. Relacja z meczu na żywo od godz. 18 w Sport.pl

Wszystko o meczu Polska - Grecja

Greckie media przed otwarciem Euro 2012 wspominają wydarzenia sprzed ośmiu lat. "Wtedy też na mistrzostwach graliśmy w meczu otwarcia z gospodarzem - Portugalią. I wtedy również naszym trzecim grupowym rywalem była Rosja. To może być dobry prognostyk, bo tamte mistrzostwa wygraliśmy" - pisze dziennik "Metrosport".

Wówczas Grecy pokonali Portugalczyków w meczu otwarcia 2:1, czy dziś sprawią, że zrzedną miny Polakom? "Popsujemy święto gospodarzom!" - zapewnia dziennik "Ethnos". Gazeta obawia się jedynie będącego w superformie strzeleckiej Roberta Lewandowskiego oraz Ludovica Obraniaka, który strzelił Grekom dwa gole w meczu towarzyskim trzy lata temu (Polska wygrała 2:0).

Ale Greccy dziennikarze, którzy chcą nieść nadzieję swoim piłkarzom, skupiają się przede wszystkim na słabszych punktach Polaków. "Na niekorzyść Polaków działa to, że przez dwa lata nie grali żadnego meczu o stawkę i mają zbyt młody, niedoświadczony zespół, w którym tylko dwóch graczy Rafał Murawski i Marcin Wasilewski przekroczyło 30 rok życia" - pisze serwis Gazetta.gr. Zdobądź piłkę skopaną na meczu Euro!

Co ciekawe wśród słabych punktów polskiej reprezentacji dziennik "Sentra Goal" wymienia również... Wojciecha Szczęsnego. "Zdarza mu się popełniać spore błędy, przez które nie można go nazwać bramkarzem światowej klasy" - pisze o polskim bramkarzu Arsenalu Londyn gazeta.

Zobacz wideo

Zdobądź piłkę, buty i koszulki z autografami Podolskiego!

Więcej o: