Na koszulkach Adidasa orzełek bez korony. Dlaczego?

Dlaczego koszulki Adidasa mają godło z orłem bez korony? - zapytał zdziwiony nasz czytelnik. - To kolekcja okolicznościowa - odpowiada Adidas

O orzełku bez korony napisał nam zdziwiony czytelnik. "2 maja prezydent podpisał ustawę o obowiązkowym godle na wszystkich strojach naszych narodowych reprezentacji. Dwa dni temu przechodziłem obok sklepu sportowego na Gocławiu w centrum handlowym Tesco i orzełek był, faktycznie, na wszystkich koszulkach. Ale, ku mojemu zdziwieniu, na koszulkach Adidasa był bez... korony. Za to z napisem "Polska". Jest to specjalna edycja t-shirtów na Euro 2012. Czy coś przegapiłem, czy wróciliśmy do godła z okresu PRL? - pyta Feliks Tomaszewski w liście do redakcji przysyłając zdjęcie koszulki.

O odpowiedź poprosiliśmy Łukasza Palczaka, przedstawiciela firmy Adidas Poland: - Piłkarska reprezentacja Polski swoje największe triumfy świętowała w strojach Adidas. Mając to w pamięci Adidas stworzył specjalną, limitowaną kolekcję inspirowaną strojami, w jakich zespół Kazimierza Górskiego zdobył trzecie miejsce podczas Mistrzostw Świata w 1974 roku. W całej kolekcji zachowano charakterystyczny krój, fakturę i większość detali - w tym stare godło.

Zobacz też: Wielka piłka na Trakcie Królewskim. To dar od Pakistanu

Więcej o: