Tak Lech uniknął kompromitacji. Pierwszy gol w karierze [WIDEO]

Lech Poznań przegrywał 0:1 z F91 Dudelange od 36. minuty i trafienia Mehdiego Kircha. Mistrzowie Polski na razie uniknęli kompromitacji i wyrównali w drugiej połowie po golu Joela Pereiry. Portugalski obrońca zdobył pierwszą bramkę w karierze.

Lech Poznań był lepszy od samego początku rewanżowego spotkania z Dudelange, ale nie potrafił wykorzystać swoich okazji. Świetną sytuację zmarnował Mikael Ishak, który dostał piłkę na czwartym metrze i mógł przybliżyć Lecha do awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Zespół z Luksemburga niespodziewanie wyszedł na prowadzenie w 36. minucie, po tym jak Mehdi Kirch uderzył na bramkę Lecha sprzed 20 metrów i trafił pod poprzeczkę.

Lech Poznań starał się jak najszybciej doprowadzić do remisu i dopiął swego w 60. minucie. Mistrzowie Polski wyprowadzili kontratak, a Gio Tsitaishvili po koronkowej akcji asystował Joelowi Pereirze. Portugalski obrońca strzelił swojego pierwszego gola w karierze. Lech Poznań tym samym jest bliżej awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

Relacja tekstowa z meczu F91 Dudelange - Lech Poznań trwa w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.