Na dwa mecze-widmo postawiono ponad 100 tys. funtów. UEFA reaguje

W ofercie ukraińskich bukmacherów można było obstawiać mecze, które w ogóle się nie odbyły. Sprawę teraz badają rosyjscy i ukraińscy śledczy - informuje portal insideworldfootball.com.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat sportu. Odwołano niemal wszystkie wydarzenia sportowe. Wszystko wskazuje, że ten trudny moment wykorzystała mafia bukmacherska, która organizowała mecze, które... wcale nie miały miejsca. Bukmacherzy jednak połknęli haczyk i umieścili sfałszowane spotkania w swojej ofercie.

Według portalu insideworldfootball.com, na spotkania widmo: FC Berdyansk - SC Tavriya i i Tavria vs Melitopol Cherry, postawiono zakłady o łącznej wartości nawet 100 000 funtów. Typujący stawiali na przykład, że wszystkie gole w meczu FC Berdyansk - SC Tavriya padną w drugiej połowie (1:5). Śledczy zaczęli badać sprawę i w tym celu skontaktowali się z ukraińskimi klubami, które zaprzeczyły, że spotkanie zostało w ogóle rozegrane. O sprawie dowiedziała się także UEFA, która rozpoczęła własne śledztwo.

Zobacz wideo TOP 7 niewykorzystanych akcji polskich piłkarzy w Serie A i Bundeslidze [ELEVEN SPORTS]

Pierwsza wzmianka o rzekomym turnieju "Puchar Azowa” pojawiła się na facebooku 21 marca. Takie filmy jak m.in: BetFred, BWin i 188bet umieściły w swojej ofercie mecze, które wcale nie miały miejsca. Harmonogram turnieju przewidywał, że w "Pucharze Azowa" odbędzie się kolejna runda meczów zaplanowana na 27 marca, a także finał dzień później, ale po wykryciu oszustwa strona na facebooku została usunięta.

Sport.pl LiveSport.pl Live .


Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Więcej o:
Copyright © Agora SA