Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ogromne zmiany w Superpucharze Hiszpanii. Na zagranicznych meczach federacja zarobi 180 milionów euro

W ciągu kilku dni zapadnie decyzja, czy Superpuchar Hiszpanii przeniesie się do Arabii Saudyjskiej na kolejne sześć lat. Jeśli dojdzie do porozumienia, na konto hiszpańskiej federacji wpłynie 180 milinów euro.
Zobacz wideo

Superpuchar Hiszpanii czeka wkrótce spora przebudowa. Zmianie ulegnie nie tylko forma rozgrywania turnieju, ale i jego lokalizacja. Od dłuższego czasu trwają negocjacje między hiszpańską federacją (RFEF) i Arabią Saudyjską. Wszystko wskazuje na to, że od 2020 roku, przez kolejne sześć lat, turniej będzie odbywał się właśnie w tym kraju.

Superpuchar Hiszpanii przeniesie się do Arabii Saudyjskiej? RFEF może zarobić nawet 180 milionów euro

Według dziennika „Marca” obie strony są już blisko porozumienia – wynik negocjacji ma zostać ogłoszony 29 kwietnia. Według wstępnego scenariusza, za każdy rok rozgrywania Superpucharu Hiszpanii w Arabii Saudyjskiej, na konto RFEF wpłynie 30 milionów euro, czyli w ciągu 6 lat federacja otrzyma aż 180 milionów. Alternatywą jest też turniej ze zmiennym gospodarzem.

 

Od stycznia 2020 roku Superpuchar Hiszpanii nie będzie już toczył się formie dwumeczu, ale turnieju, w którym zobaczymy cztery drużyny. W zmaganiach wezmą udział dwa najlepsze zespoły z La Liga oraz finaliści Copa del Rey.