Krychowiak liderem Lokomotiwu. Polak wyróżniony przez Rosjan

Grzegorz Krychowiak nie przestaje zachwycać rosyjskich kibiców. Reprezentant Polski świetnie spisał się w meczu na szczycie Priemjer-Ligi pomiędzy Lokomotiwem Moskwa a Zenitem Sankt Petersburg, dzięki czemu znalazł się w jedenastce kolejki.
Zobacz wideo

Mecz zakończył się remisem 1:1, a Polak był jednym z najlepszych graczy na boisku. 84 procent jego podań było celnych, poza tym wygrał aż osiem pojedynków na dwanaście, zaliczył dwa odbiory i cztery dalekie piłki (wszystkie celne).

Jego dobra gra nie umknęła uwadze rosyjskich dziennikarzy. Krychowiak znalazł się w jedenastkach kolejki zarówno przez serwis Championat, jak i Sport-Express.

Polak jest jedynie wypożyczony do Lokomotiwu z Paris Saint-Germain, ale latem ma dojść do transferu definitywnego. Dyrektor generalny moskiewskiego klubu Wasilij Kiknadze potwierdził, że wkrótce operacja zostanie sfinalizowana i Krychowiak zostanie pełnoprawnym zawodnikiem Lokomotiwu.

W tabeli Priemjer-Ligi klub reprezentanta Polski po 22. serii gier zajmuje 4. miejsce. Do pierwszego Zenitu traci sześć punktów.

Więcej o: