Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierre-Emerick Aubameyang nie poleciał na mecz, bo nie spodobał mu się samolot. Kuriozalne zachowanie reprezentanta Gabonu

- Standardy w tym samolocie nie odpowiadają topowym sportowcom - miał powiedzieć Pierre-Emerick Aubameyang, odmawiając wejścia na pokład, a tym samym rezygnując z udziału w meczu reprezentacji Gabonu - informuje francuski dziennik "L'Equipe".

Aubameyang zrezygnował z udziału w spotkaniu Gabonu z Sudanem Południowym, na który jego drużyna miała dotrzeć wynajętym samolotem. Maszyna nie spodobała się jednak piłkarzowi Arsenalu. - Nie wsiądę do czegoś takiego - miał powiedzieć napastnik, cytowany przez "L'Equipe".

Gabon z Sudanem Południowym wygrał 1:0, ale Aubameyanga na meczu zabrakło. Piłkarz wrócił bowiem do Londynu, gdzie rozpoczął przygotowania do poniedziałkowego meczu z Leicester.

>> Paweł Brożek: Carlitos? Jedni ciężko pracują, inni jedzą pizzę i piją piwo

Konflikt ze związkiem

Zachowanie Aubameyanga dotyczące samolotu to kolejny etap jego konfliktu z gabońską federacją piłkarską. Niedawno napastnik publicznie skrytykował bowiem jej władze, które ogłosiły, że selekcjonerem drużyny narodowej został Pierre-Francois Aubameyang, ojciec byłego zawodnika Borussii Dortmund. - Ogłosiliście całemu światu, że mój ojciec będzie selekcjonerem, a nawet nic z nim nie uzgodniliście. Nasza reprezentacja się rozwinie i zacznie osiągać dobre wyniki dopiero wtedy, gdy federacja przestanie być amatorska - powiedział piłkarz.

Więcej o: